DETTE ER HISTORIEN OM K. HANSEN OPTIK

Firmaet ble etablert i Bodø høsten 1917 av Kristen Hansen med urmakeri og finhåndverk. Etterhvert kom optikk inn som en stadig større del av virksomheten, og siden 1987 har bedriften konsentrert seg utelukkende om syn og synshjelpemidler. I dag er det 4. generasjon som driver Nord-Norges største optikerbutikk. Med sin beliggenhet midt i Bodø sentrum har K. Hansen Optik vært et stabilt og kjent trekk i bybildet i mer enn et århundre.

C-optikk er Norges største sammenslutning av selvstendige optikere med over 170 butikker over hele Norge. Vi på K. Hansen er så heldige å være en del av kjeden.

Hos oss kan du få rentefri avbetaling gjennom Resurs Bank. Vi gir deg medlemsfordeler hos Nobl.

Vi ønsker gamle og nye kunder velkommen til oss.

 

Hege Aaserud Pedersen

Tel: 93270300 E-post: hege@khansen.no

Daglig leder

Trine-Marie Dybfest Molund

Tel: 75544444 E-post: trine@khansen.no

Optikerassistent

Ann-Elin Thoresen

Tel: 75544444 E-post: ann-elin@khansen.no

Optikerassistent

Silje-Helen Larsen

Tel: 75544444 E-post: silje@khansen.no

Optikerassistent

Knut Erik Hansen

Tel: 75544444 E-post: knut@khansen.no

Optometrist MSc

Rakel Aurjord

Tel: 75544444 E-post: rakel@khansen.no

Autorisert optiker, MSc Spesialist i ortoptikk og pediatrisk optometri Kontaktlinsespesialist

Terese Olsen

Tel: 75544444 E-post: terese@khansen.no

Optiker MSc/ Spesialist i Allmennoptometri

Annette Knotten

Tel: 75544444 E-post: annette@khansen.no

Optiker/Kontaktlinsespesialist

Katarina Vibe

Tel: 75544444 E-post: katarina@khansen.no

Optiker/Kontaktlinsespesialist

Håvard Kraglund

Tel: 75544444 E-post: Håvard@khansen.no

Optiker

Olav Frogner

Tel: 75544444 E-post: olav@khansen.no

Optiker

Lena Moe

Ekstrahjelp

Sigrid Bertelsen

Ekstrahjelp